Навчальні матеріали

День знань

До Дня знань пропонуємо тобі дізнатися про те, як навчалися відомі астронавти. Чим захоплювався Юрій Гагарін та у скільки років Ніл Армстронг уперше зміг політати літаком?

Детальніше

Квест до Дня захисту дітей

Проведіть цей чудовий день разом з дітьми, в нагоді вам стане квест, розроблений нашою креативною командою. Для батьків є невеличка інструкція з організації, а для дітей - цікаві завдання та активності.

Детальніше

Цікаві розмальовки та космічні завдання, приурочені до астрономічних подій. Малюй і навчайся!
Досліджуємо світлове забруднення

Більшість із нас добре розуміють, що таке забруднення повітря, води, чи землі. А чи знаєте ви про світлове забруднення?
Беріть участь у дослідженні темного неба, яке можна зробити навіть удома. Відмічайте видимі об'єкти в таблиці з додатка. Спостереження треба проводити до 10 квітня.

Детальніше

Міжнародний день планетаріїв

Команда Planetarium Noosphere підготувала цікаві матеріали до Міжнародного дня планетаріїв. Тут ви знайдете історію планетаріїв як закладу і цікавинки про спеціальні проєктори для них.

Детальніше

День народження вченого, філософа Володимира Вернадського.

12 березня День народження вченого, філософа Володимира Вернадського. Він є основоположником низки сучасних наук про Землю, першим президентом Української академії наук. Саме Вернадський визначив ноосферу як «сферу людського розуму».

Детальніше

 

Космічні завдання та розмальовки

Занурюйся швидше у захопливий світ космічних головоломок! Разом із героями проходь цікаві завдання та розмалюй Всесвіт яскравими фарбами!

Новорічні розмальовки

Розмальовки до Дня Закоханих

 

День жінок та дівчат у науці

Жінки-вчені відомі кожній культурі протягом історії розвитку суспільства, однак успіху і визнання вони могли досягти тільки у середовищі, де позитивно ставилися до наукових занять. На шляху інтелектуальної діяльності жінки постійно стикалися з перешкодами.
До середини XX століття жінка мала лише одну можливість долучитися до науки не стикаючись з упередженнями - це народитися в сім'ї учених або пов'язаних з наукою людей.
Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science)/
Ми зібрали найцікавіші історії жінок в астрономії та їхні шляхи до визнання.

Детальніше

Місячний календар 2021

Розташований найближче до Землі, Місяць має найбільший вплив на нашу планету. Він викликає припливи та відпливи земних океанів, керує біологічними ритмами багатьох живих істот, із ним пов’язані вегетативні функції рослин.
Відлік днів у ньому не збігається з сонячними днями й починається з моменту нового місяця. Початок кожного дня визначається моментом сходу Місяця у даній географічній точці й триває до наступного сходу. У календарі також є моменти місячних фаз, сонячних і місячних затемнень. Календар місячних днів розрахований для довготи й широти м.Дніпра.

Детальніше

Супутники покращують наше життя!

У рамках Всесвітнього тижня космосу (World space week), заходу,
присвяченому вивченню та дослідженню космосу, ми розробили
методичні матеріали для проведення тематичного заняття про супутники
(згідно з темою цьогорічного тижня космосу).
Метою свята, яке проводиться щорічно з 1999 року, є популяризація науки
про космос. Місія тижня космосу – сприяти формуванню майбутніх
фахівців космічної галузі та надихати на нові відкриття, а ще об’єднувати
людей усього світу спільною мрією – відкриття нових світів!

Матеріали для школярів

Матеріали для вчителів