Noosphere

PLANETARIUM NOOSPHERE – це спільний соціальний просвітницький проєкт громадських організацій «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» («АМЦКОМ»)

та «Асоціація Ноосфера»(Noosphere), який спрямований на популяризацію науки та поширення знань про всесвіт серед дітей та молоді у еру технологічного розвитку та інновацій.

За ініціативи й фінансування пасіонаріїв та за підтримки міського голови Бориса Філатова у 2019-2020 роках Планетарій Дніпра зазнав значних динамічних перевтілень у ході переоснащення та проведеного капітального ремонту будівлі.

Окрім облаштування зоряної зали новітньою проєкційною системою, у Планетарії з’явилися експозиційний простір та космічна лабораторія, оновлена студія звукозапису та відеомонтажу для створення власного наукового контенту. І все це віднині у нових комфортних умовах перебування для гостей, зокрема, і для відвідувачів з особливими потребами.

Noosphere
Noosphere

«Асоціація Ноосфера» (далі – Noosphere) – громадська організація, яка заснована Максом Поляковим задля консолідації космічних, інноваційних, соціально-освітніх, маркетингових та медійних проєктів, об’єднаних філософією соціальної відповідальності.

Макс Поляков

Макс Поляков – міжнародний підприємець у сфері космічних технологій та ІТ, доктор економічних наук та громадський діяч, керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, а також засновник компаній Firefly Aerospace, EOS DA, SETS, Renatus, Maxpay та інших.

Філософія Noosphere базується на теорії Володимира Вернадського – видатного вченого, громадського діяча та першого президента Української академії наук, який визначив ноосферу як сферу взаємодії суспільства та природи, у межах якої розумна людська діяльність стає визначальним фактором розвитку.

Важливою ознакою людини із ноосферним мисленням є велика відповідальність щодо власних вчинків перед майбутніми поколіннями – отже, перед собою, своїм оточенням, країною, планетою… Саме таких людей, пасіонарних особистостей, і збирає навколо себе Noosphere реалізуючи низку соціальних проєктів зі створення сприятливих умов для розвитку покоління нової ери.

Постулати ноосферної філософії втілені у фірмовому знаку Noosphere

Юний Хлопчик-Мрійник уособив у собі глибокий історичний метафоричний зміст, яким пронизано епохи.

У 1961 році на Каслинському чавуноливарному заводі за моделлю Г.П. Панова відлили маленьку статуетку «Юний мрійник». Саме вона стала символом нового покоління, яке входило в еру космічних відкриттів, уособлюючи прагнення багатьох дітей повторити подвиг Юрія Гагаріна, політ якого відкрив для людства космос.

Майже через півстоліття фігурка хлопчика-мрійника, який запускає ракету навколо земної кулі, була обрана Максом Поляковим як символ філософії Noosphere, в якому метафорично вбудована її ДНК:

Людство

Земля уособлює в собі колиску Людства, об'єкт пізнання і застосування творчих можливостей людини

Знання

Хлопчик уособлює Знання, юність, енергію і сміливість, що знаменують початок нового шляху у світ великих відкриттів та винаходів

Технології

Ракета символізує високі Технології, розширення кордонів непізнаних горизонтів за допомогою найновіших методів дослідження

Ми використовуємо знання для створення технологій на благо людства.

ЗАПОЧАТКОВАНІ ТА РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЄКТИ

Мережа Інжинірингових лабораторій Noosphere

Noosphere Engineering School (NES) – це спільний проєкт Noosphere та провідних університетів України. Лабораторії Школи як центри досліджень та проєктної діяльності спрямовані на розвиток системної взаємодії між бізнесом, наукою та освітою. Об’єднання теорії та практики дозволило створити нову платформу для розкриття творчого потенціалу молоді та втілення високотехнологічних рішень у різних сферах діяльності. Серед проєктів Інжинірингової школи – My Pol – мобільний додаток для екстреного виклику поліції, у доступі по всій Україні; ArtOS – програмний комплекс управління артилерійським вогнем; Mon Air – онлайн-сервіс моніторингу якості повітря тощо.

Відвідати сайт


Фестиваль робототехніки BestRoboFest

Технологічний фестиваль open-air формату вже п’ять років поспіль збирає тисячі родин на свято робототехнічних інновацій. Мета заходу – популяризувати науку й техніку, залучити якомога більше молодих людей до винахідництва, надихнути на втілення власних задумів. Змагання у п’яти видах робототехнічних дисциплін, конкурс технічних проєктів, лекційні зони, інженерні майстер-класи для всіх охочих, виставки технічних новинок та гаджетів – програма фестивалю щорічно оновлюється та спонукає учасників зі всієї України ділитися своїми новітніми розробками та досягненнями у світі робототехніки.

Відвідати сайт


Конкурс інженерних стартапів Vernadsky Challenge

Відкритий конкурс інженерних стартапів – платформа для розвитку ідей талановитих інженерів із грантовим фондом
2 мільйони гривень. До участі запрошуються
інженери-ентузіасти, винахідники та розробники, які проводять дослідження у напрямках космічних технологій та активної біоелектроніки. 8 з 13 переможців Vernadsky Challenge стали учасниками Consumer Electronics Show (CES) та TechCrunch Disrupt, залучили фінансування на Kickstarter та Indiegogo або отримали гранти та інвестиції від інших фондів й конкурсів. 32 з 45 проєктів-фіналістів досягли стадії прототипу чи виробництва.

Відвідати сайт


Благоустрій Gagarin Park

Gagarin Park – один із соціальних проєктів Noosphere, який спрямований на створення смарт-простору у студентському парку. Благоустрій частини експозиційної зони Ботанічного саду Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара у ході якого були оновлені пішохідні доріжки, встановлені лавки та урни, проведено освітлення та безкоштовний wi-fi – це лише основа для створення своєрідного коворкінгу просто неба, – місця для зустрічей, обміну знаннями та ідеями. У планах проєкту – благоустрій центральної, лекційної та спортивної зони для студентів та відвідувачів.

Відвідати сайт